ESİLA GENEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ

 

CCTV GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMİ MONTAJI ve ÜRÜN GARANTİ SÖZLEŞMESİ

 

Güvenlik Kamerası Hizmetimizle ilgili Satış Sözleşmemiz. Teklifimizin uygun bulunması durumunda Hizmetimiz başlamadan önce yapılacak sözleşmedir.

 

İNDEKS

 1. SATICI BİLGİLERİ
 2. MÜŞTERİ BİLGİLERİ
 3. MARKA ŞARTLARI
 4. SÖZLEŞME KONUSU
 5. SÖZLEŞME SÜRESİ
 6. SÖZLEŞME BEDELİ
 7. ÖDEME PLANI
 8. ŞİRKETİN SORUMLULUKLARI İ. İŞVERENİN SORUMLULUKLARI
 9. SÖZLEŞMEDEN DOĞAN MASRAFLAR
 10. SÖZLEŞMENİN FESHİ, FERAGATI VE DEVRİ
 11. MÜCBİR HALLER
 12. TEBLİĞAT ADRESLERİ
 13. SİSTEMİN GENEL ÖZELLİKLERİ
 14. EĞİTİM GARANTİ SERVİS VE ONARIM
 15. İHTİLAFLARIN HALİ

 

NOT: Sözleşmemizin imzalanması durumunda kurulacak Güvenlik Kamera Sisteminin 2 yıllık ücretsiz işçilik ve bakım hizmeti bedelsiz olarak firmamızca yapılacaktır.Ayrıca bu

sözleşme Kamera – DVR gibi cihazların 2 YILLIK Garanti Sözleşmesinide kapsamaktadır.

 

ESİLA GENEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ ile Müşteri arasındaki Güvenlik Kamera Sistemi Montaj Sözleşmesi.

İşbu sözleşmenin konusu uygulamacı firmanın müşteriye Teklifteki ürünlerin nitelikleri , satış fiyatları, uygulama fiyatlarını belirlendiği hak ve yükümlülükleri kapsamaktadır.

 

 1. SATICI BİLGİLERİ

 

ESİLA GENEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ

 

Adres: KÜTAHYA YOLU CADDESİ NO:35/A ODUNPAZARI ESKİŞEHİR 

Tel: 0 555 0 130 230

Mail: destek@esilaguvenlik.com www.esilaguvenlik.com

 

 1. MÜŞTERİ BİLGİLERİ

 

…………………………………………………………………………………………………………………

…………………….

 

…………………………………………………………………………………………………………………

…………………….

 

 

MARKA ŞARTLARI

 1. Şirket Teklifte sunulan Marka Modelleri Uygulama Esnasında kullanmak zorundadır. Ancak Serbest Piyasa koşullarından dolayı Teklif edilen Marka ve Modelin Tedarik edilememesin den dolayı, ŞİRKET Teklifte bahsi geçen Aynı veya Muadili Ürünü
 2. Kamera Sistemi kurulumu sırasında kullanılacak Enerji ve Görüntü kabloları “TESK” standartlarından Güvenlik Kamera Kablosu olacaktır, fakat müşterinin tercih ettiği farklı tip kablolarda kullanılabilir…

 

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU
 2. Bu Anlaşma ile ŞİRKET, aşağıda genel bilgileri verilen ürünlerin Montajını ve Uygulamasını yapacak, sistemin çalışır durumda olmasını sağlayacaktır. ŞİRKET aşağıda maddeler halinde bulunan işlemleri yapacaktır.
 3. Tesis (Bina daire yada belirtilen yer) içinde bulunan Güvenlik kameralarının Montajını yapacaktır.
 4. Teklifte Kamera Muhafazası bulunması durumunda Kameralar muhafaza içine koyulacaktır.
 • Kameraların Rasyonel olarak çalışıp çalışmadığı kontrol
 1. Kayıt cihazlarının ve Kameraların işlevlerini yerine getirip getirmedikleri kontrol ve test edilecektir.
 2. Montajı yapılacak kameralarda WDR – Dijital Zoom – DNR3 – Super HAD CCD II ve benzeri yüksek kalite vede çözünürlüklü kameralar var ise bu özellikler ayarlanır. Müşterilerce kullanılan kameralar bu tarz özellikleri taşımıyorsa müşterilerin var olmayan bu özellikleri talep etmeye hakkı
 3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

Bu Sözleşmenin süresi montaj bitiş süresinden sonra 2 YIL Süre ile geçerlidir.

 

 1. SÖZLEŞMENİN BEDELİ

Sözleşme Bedeli En Aşağıda belirtilmiştir.

 

 1. ÖDEME PLANI

Ödeme planı ek de bulunan teklif de belirtilmişdir.

 

 1. ŞİRKETİN SORUMLULUKLARI
  1. Şirket Kameraların İşverenle Mutabık kalan alanlara kurulumlarını yapacaktır.
  2. Kamera Beslemeleri tek bir noktadan yapılacaktır. Mesafenin uzun olması durumunda Kamera Beslemeleri Kameraya yakın bir noktadan yapılacaktır.
  3. Şirket Bu işleri yapabilecek nitelikte Teknik ekip ve eleman bulunduracaktır.
  4. Şirket, Uygulama alanına gelecek teknik ekibin hizmet mahaline gelişlerinde kimlik gösterme mecburiyeti vardır.
  5. ŞİRKET arıza ihbarının bildirilmesini müteakip arızalı sisteme ESKİŞEHİR il sınırları içinde en geç 2 Gün ( 48 saat ) iş günü içinde teknik personeli ile müdahale edecektir. Çalışmayı engelleyici hususlar var ise bunlar İŞVEREN e
  6. Sistemin mevcut ve orijinal işletme özelliklerinin dışına çıkan özel istekler İŞVEREN mahalinde veya dışında yapılan yenilemeler, ürün yer değişikliği vs gibi değişiklikler, anlaşma fiyatına dahil değildir.
  7. Keşif ve montaj
 • Sistemin kurulacağı yere yapılan keşif yada keşiflerde , montaj ustasının direktifleri doğrultusunda projenin dışına çıkılabilir ve yapılacak

uygulamanın doğruluğu ustanın insiyatifindedir. Bu konuda kesinlikle müdahale söz konusu değildir, sistemin kurulumundan devreye alınmasına kadar süre içinde yönetici, kapıcı yada bina site sakinlerinin projeye müdahil olma durumu (projeyi değiştirme Yetkisi) kesinlike yoktur.

 • Bahçe çim kazı çalışmalarından dolayı ,Firma kesinlikle sorumlu değildir ayrıca yerine cim

 

ekme, tohum v.s. gibi talepler Firmanın sorumlulukarında değildir.

 • Keşif yapılırken Bahçe içi sulama kanalı , kanalizasyon boruları, gömülü çim sulama boruları var ise bu keşfi yaparken yetkili bir şahısla

beraber keşif yapılmalıdır.Sorumlu yada altyapıyı bilen şahısın yanlış yönlendirmesi (çalışma yapılan alan) ile çıkan sıkıntılar firmamızın sorumluluğunda değildir.

 • Kameraların Yeraltı kablolarının bina içine geçtiği köşelerde, konumlarda , tretuvar ve beteon yada mozaik kaplı alanlar kırılır ve normal beton sıva ile Firmamız tarafından üstü kapatılır,Diğer rütüşlar ve işler Site yada Bina sakinlerinin sorumuluğundadır.

 

 1. İsteğe bağlı iyileştirmeler, program değişiklikleri, İŞVEREN’inin müdahalesinden doğan arıza ve servis talepleri de anlaşma fiyatının dışındadır.
 2. Yukarıda belirtilen ve daha önce farklı firmalar tarafından kurulmuş sistemler için ŞİRKET’in ve teknik personelinin yetersiz kaldığı durumda, sistemi daha önce kuran firmalardan alınacak teknik servis, teknik destek ve malzeme bedeli İŞVEREN tarafından ödenecektir.
 3. İŞVEREN, daha önce kurdurmuş olduğu yukarıda belirtilen sistemlerin teknik eğitimini, varsa teknik dökümanlarını, firma yetkililerini ve irtibat numaralarını ŞİRKET yetkililerine bildirmek zorundadır.
 4. ŞİRKET, mutabık sağlanmış kurulması gereken kameraların yerlerine kurulması ile sorumludur, Mutabık kalınan noktanın dışında farklı bir noktaya kameraların takılması talebinde. Karşılıklı anlaşma yapılarak İŞVEREN in talepleri ek ücret ilave edilerek yapılır.
 5. Kameraların Kayıt cihazıyla olan mesafe Kablo Metrajları ortalama Kablo metrajlarıdır. Sahada uygulama esnasında kullanılan kablo metrajı (+/-) farkı yansıtılacak ve kullanılan metraj kadar ücret tahsil
 6. Kullanılacak Kablo “TESK” Standartlarında bulunan kablo olacaktır. Uzun mesafeli Kamera kablosu çekiminde İŞVEREN ile mutabık kalınarak RG6/U6 Kablo kullanılacaktır. Müşterinin talebi ve isteği doğrultusunda farklı tip kablolarda kullanılabilir.
 • Sözleşme dışında yapılacak ve ilave edilecek donanım montaj ücreti sözleşmeye ilave sayılacak edilecektir. Kesinlikle iş bitiminden süresinden sayılmayacaktır.

 

İ. İŞVERENİN SORUMLULUKLARI

 1. Bu anlaşma ile mutabık kalınmış ödeme vecibelerini, belirlenen tarihlerde yerine
 2. Arızaları ŞİRKET’e gecikmeden bildirmeyi, üçüncü şahıslara müdahale ettirmemeyi, sisteme ŞİRKET’in bilgisi olmadan yeni ilaveler yaptırmamayı taahhüt
 3. Montaj ve Fiyat belirlenip karşılıklı %100 mutabık olduktan sonra , iş başladıktan sonra yada iş bitişinde tespit edilen tutar nettir ve işveren tarafından belirlenen tarihte belirlenen tutarı ödeme ile yükümlüdür. İş teslim edildikten sonra , ödenmesi gereken tutarın gecikmesi halinde her ay başına %8 ek faiz oranı uygulanır.

 

 1. SÖZLEŞMEDEN DOĞAN MASRAFLAR

Bu sözleşmeden dolayı oluşabilecek damga pulu, harç vs masraflar İŞVEREN tarafından karşılanacaktır.

 

 1. SÖZLEŞMENİN FESHİ, FERAGATI VE DEVRİ

İŞVEREN, ŞİRKET in sözleşmedeki taahhütlerini kısmen veya tamamen yerine getirmemesi halinde yahut sözleşmeyi devam ettirmek istemediğini bildirerek 1(Bir) ay önceden bildirimde bulunmak kaydıyla anlaşmayı tek taraflı ve tazminatsız olarak feshetmeye yetkilidir.

Aynı şekilde ŞİRKET’de, 1 (Bir) aylık ihbar süresi sonunda İŞVEREN’inin taahhütlerini yerine getirmemesi halinde, sözleşmeyi feshetmek hakkına sahiptir.

Taraflardan birinin sözleşmeden doğan haklarını kullanmaması bu haktan feragat ettiği anlamına gelmeyeceği gibi, bu hakkın daha sonra kullanılmasını da engellemez. Taraflardan herhangi biri, karşı tarafın yazılı oluru olmadan doğrudan veya dolaylı olarak tamamen veya kısmen olsun sözleşme konusu işleri herhangi bir üçüncü şahsa veya firmaya devredemez. Böyle izinsiz bir devrin yapılması halinde tarafların sözleşmeyi fesih etme hakları saklıdır.

 

 1. MÜCBİR HALLER
 2. Tarafların Kontrolü dışında gelişen ve tarafların bu sözleşme ile yüklendiği taahhütlerini yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin meydana çıkması mücbir sebep hali olarak değerlendirilecektir (örneğin; grev, lokavt, savaş, iç savaş, terör eylemleri, deprem, yangın, su baskını, benzeri tabii afetler, devletin karar ve eylemleri, vb.). Mücbir sebep dolayısı ile yükümlülüklerini tam veya zamanında yerine getirememekten dolayı sorumlu tutulmayacaktır.
 3. Mücbir sebep durumlarının 2 (İki) ay devam etmesi halinde taraflar bir araya gelerek, bu sözleşmenin devam, askıya alma, fesih veya başka bir şekilde tasfiye şekillerini müzakere edeceklerdir

 

 1. TEBLİĞAT ADRESLERİ
 2. Sözleşmede yer alan hususların yerine getirilmesi ve gerekli tebligatların yapılabilmesi için taraflar sözleşmenin giriş bölümünde yer alan adresleri yasal ikametgâh olarak belirlemişlerdir. Söz konusu yerlere yapılacak tebliğler tarafların şahsına yapılmış sayılacak ve taraflar o yerde bulunmazsa bile tebligat iade edilmeyip Tebligat Kanunu’nun 21. maddesi uygulanacaktır.
 3. Taraflar adres değişikliklerini yazılı olarak diğer tarafa bildirmedikleri takdirde önceki adreslerine yapılacak tebligatların geçerli olacağını kabul eder ve taahhüt

 

 

 1. SİSTEMİN GENEL ÖZELLİKLERİ
  1. Projede Uygulanan Kameralar Daire içi TV’lerden izlenmesi mümkün olabilir. (Opsiyon el).
  2. Dış Ortam ve İç Ortam Kameralar Teklifteki Adet Sayısı kadar Kamera , İşveren ile anlaşılan noktalara yerleştirilecektir.
  3. Gece Görüş özellikli kameralarda, Karanlıkta Kameranın Ledleri devreye girerek Teknik verilerdeki değerler kadar aydınlatma yapacaktır. Müşterinin tercih ettiği kameralarda bu özellikler yok ise yada sorunlu/özürlü kamera ise , bu madde geçersizdir.
  4. Kameraların Montajı ve montaj için gerekli olan tüm sarf malzemeleri ŞİRKET’e ait olacaktır. Bu madde önerilen teklif içindeki maddeleri kapsar. Ek talepler ek ücrete
  5. Montaj idarece uygun görülen gün ve saatlerde Şirketin elemanlarınca yapılacaktır.
  6. Kullanılan her türlü malzemeler ve işçilik “kullanıcı hataları hariç” en az 2 yıl süreyle ücretsiz yedek parça ve işçilik garantisi olacaktır.
  7. Temin edilen ürün ve hizmetlerde oluşabilecek arıza, bakım, yapılandırma ve onarım istekleri için Müşteri yüklenici firmayı telefon, elektronik posta veya faks ile haberdar

eder. Şirket; Müşterinin sorununu telefon, elektronik posta veya faks ile bildiriminden itibaren belirlenen süre içinde soruna yerinde müdahale eder ve sorunun bildiriminden itibaren belirlenen süre içinde çözüm getirir. Bu süre içerisinde çözüm olmazsa Yüklenici firma geciken her saat için işin sözleşme bedelinin % 0,02’i (onbinde iki) kadar ceza ödemeyi taahhüt eder. Mesai saatleri dışında verilecek haberler için Yüklenici Firma adına sorumlu kişilerin 7 gün 24 saat ulaşılabilecek telefon numaraları, elektronik posta ve faks numaralarını Müşteriye yazılı olarak bildirilmelidir.

 1. Arızalı malların yerinde onarımının mümkün olmadığı durumlarda Şirket, yenisi ile veya üst modeli ile değiştirerek yedek cihazları devreye alacaktır. Şirket bu hizmeti 2 YIL süre ile ücretsiz olarak verecektir.
 2. Şirket satışını yaptığı ürünlerin kurulması ve kullanılması ile ilgili gerekli yetkili kişilere bilgi verecektir.
 3. Şirket, ürünün kullanıma açılması için ihtiyaç duyulabilecek her türlü yazılımı yüklemek ve cihazı bütün diğer donanımlar ile uyumlu şekilde çalışacak biçimde kurmakla yükümlüdür.
 • Tüm Kablolama malzemeleri “TESK” Standartlarına uygun olan ürünlerle yapılacaktır. Müşterinin tercih ettiği kablolarda farklı özellik ve tercih var ise o kablo kullanılacaktır.

 

 1. EĞİTİM GARANTİ SERVİS ONARIM VE BAKIM
 2. Şirket satın alınan malzemenin kurulması, konfigüre edilmesi ve temel kullanımı ile ilgili gerekli eğitimi vermeyi taahhüt
 3. Firma, ürünün kullanıma açılması için ihtiyaç duyulabilecek her türlü yazılımı yüklemek ve cihazı bütün diğer donanımlar ile uyumlu şekilde çalışacak biçimde kurmakla yükümlüdür.
 4. Kullanılacak ürünler üretim hatalarına karşı 2 (İki) Yıl
 5. Şirket Arıza kendisine bildirildikten sonra, Arıza yerine 5 işgünü içinde müdahale
 6. kullanılan cihaz ve teçhizatların enerji kesilmesi,enerji düşümü ve yüksek enerjiye maruz kalması durumunda oluaşabilecek zarar ve hükümlülükler iş verene
 7. Temin edilen ürün ve hizmetlerde oluşabilecek arıza, bakım, yapılandırma ve onarım istekleri için İdare yüklenici firmayı telefon, elektronik posta veya faks ile haberdar eder. Şirket; İdare’nin sorunu telefon, elektronik posta veya faks ile bildiriminden itibaren belirlenen süre içinde soruna yerinde müdahale eder ve sorunun bildiriminden itibaren belirlenen süre içinde çözüm getirir. Mesai saatleri dışında verilecek haberler için Yüklenici Firma adına sorumlu kişilerin 7 gün 24 saat ulaşılabilecek telefon numaraları, elektronik posta ve faks numaralarını İdare’ye yazılı olarak bildirilmelidir.
 8. Garanti süresi boyunca yılda bir (1) kez kurulan güvenlik sisteminin bakım ve onarım olarak şirket iş verene kurmuş olduğu güvenlik sisteminin bakımını 20 usd karşılığında yapacaktır.
 9. Bakım onarım sırasında yapılacak işlem lens vizör ve kamera temizliği, sistemin genel kontrolü hard disk ve kayıt cihazının ın genel kontrolü yapılacaktır.
 10. Bakım servis ücreti bellidir. işverenin ekstra istekleri ek ücrete tabii

 

 1. İHTİLAFLARIN HALİ

Sözleşmede doğacak itilafların hallinde T.C ESKİŞEHİR Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İş bu sözleşme onaltı (16) madde ve eklerinden oluşmaktadır ve …../……/201… Tarihinde ESKİŞEHİR’de 2 nüsha olarak tanzim ve imza olunmuş olup ; biri İŞVEREN’e, diğeri ise ŞİRKET’e verilmiş.

 

 1. MONTAJ BEDELİ TARİH VE NUMARASI
 2. MONTAJ NUMARASI : ………………………………….
 3. MONTAJ TARİHİ : ………/…………/201…. – ………/…………/201….
 4. MONTAJ BEDELİ :…………………………………………………………….. TL.

 

 

İşveren (Müşteri)                           Şirket

ESİLA GENEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Open chat