Araç Kamera Sistemleri

Trafikte yapılan hata ve kazaların artış göstermesi sonucu bazı ülkelerde araç içi kamera kullanımı yasal olarak zorunluluk haline gelmiştir. Ülkemizde ise yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan bu sistem pek çok sürücü tarafından tercih edilmektedir. Hemen hemen her sürücünün edinmesi gereken önemli bir kamera sistemidir. Günümüzde birçok aracın ön camında mutlaka görmüş olduğunuz araç içi kameralar bulunmaktadır.

Araç içi kameralar araç seyir halindeyken oluşabilecek kaza veya sürücü hatalarının tespiti için kullanılmaktadır. Araç içi kamera görüntüleri kaza türü olaylarda görüntü alması sayesinde büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda minibüs ve otobüs içerisinde bulunan araç kameraları da şoförlere yönelik oluşabilecek gasp veya saldırı kayıtları içinde kullanılmaktadır. Kısaca araç içinizde kamera bulundurmanız durumunda siz aracın içinde olmadan herhangi bir aracın aracınıza çarpma görüntüsünü elde ettiğinden dolayı, bu görüntü sayesinde aracınıza çarpan kişinin araç plakasını alma konusunda başarılı bir sisteme sahip olup bu gibi durumlarda kolaylık sağlamaktadır.

 

Genel olarak trafik kazalarına sebebiyet veren veya kaza sonucunda kayıplara karışan kişiler maalesef birçok kişiyi maddi ve manevi olarak zarara uğratmaktadır. Bu sorunları en aza indirmek için ve daha güvenli ve rahat sürüş gerçekleştirmek için pek çok kişi tarafından araç kamerası tercih edilmektedir. Bu sistem 7/24 kayıt kolaylığı sunmakta olan bir sistemdir. Bellek kartı kullanımı sonucu video ve görüntü alma imkânı sunmaktadır.Sistem GPS özelliği olarak tasarlanmış ise kullanıcılar navigasyon aygıtı olarak da kullanabilmektedirler. Seyir halindeyken alınan görüntü sayesinde kaza veya benzeri gibi hatalarda güvenlik güçlerine de yardımcı olarak bu kişilerin gerekli uyarı veya cezayı almasını sağlayabilmektesiniz. Yapılacak ceza veya uyarıdan sonra sürücülerin daha dikkatli olmasını sağlayabilirsiniz. Normal görüntü dışında gece görüşlü kameralarında olmasıyla beraber gece seyir halindeyken ışıksız bir ortamda olmanız durumunda bile kolaylıkla her şeyi kayıt altına alabilir, daha kaliteli bir görüntü elde etmenizi sağlayabilirsiniz. Kurulumu ve kullanımı son derece basittir. Basit bir şekilde fazla vaktinizi almadan kurulumunu gerçekleştirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Open chat