1- Bullet Güvenlik Kamerası

Bullet kameralar büyüklüğü değişmekle birlikte, duvarınıza veya tavanınıza üç eksenli bir montaj ile kurulan doğrusal kameralardır. Boru şeklindeki tasarımları göz önüne alındığında, dome tipi kameralardan daha iyi menzil ve zum yeteneklerine sahipler.
Bullet güvenlik kameraları, mekanda dikkat çeken, görünürlüğü yüksek kameralardır. Bu nedenle büyük bir caydırıcılığa sahiptir. Hemen hemen her yere monte edilmeleri kolaydır. Tipik hava koşullarına dayanıklı kameralardır.
Öte yandan, görünürlükleri ve fiziksel yapıları nedeniyle diğer modellere kıyasla daha fazla zarar görebilirler ve doğal yaşam için ( böcekler, örümcekler v. b.)cazip yuvalardır. Bu nedenle bullet kameraları kurmak için iyi bir nokta seçilmesi gerekir.

2- Dome Güvenlik Kamerası

Dome kameranın küçük, siyah küre tasarımı, bullet kameraya kıyasla daha iyi bir görüş alanı sunar ve daha estetik bir tasarıma sahiptir. Duvara veya tavana monte edilebilir.. Daha az dikkat çeken, kameraların göze batmadığı bir güvenlik kamera sistemi arıyorsanız, dome kamera modelleri ideal bir seçenek olabilir.

3- Taret Güvenlik Kamerası

Taret kamera modelleri, her seferinde kamerayı yeniden kurmadan, görüş alanını tam olarak yönlendirebilmeniz için bir soket bağlantısı içerir. Taret kameraların bazıları dome tipi kameralara benzer, ancak ikisini ayırt etmek oldukça kolaydır. Lens ve IR LED’leri muhafazadaki camın önünde duruyorsa taret kameradır.
Taret kameralar, cam fanusun içine girmediği için kubbe tipi kameralar kadar vandal korumalı değillerdir, ancak yetenekleri bu olumsuzluğu telafi ediyor. Taret kameralar, kameranın yeniden konumlandırılması için mükemmel olmasının yanı sıra, cam muhafaza lensi engellemediği için düşük ışık ve kızılötesi için de daha iyidir. Bir dizi farklı konfigürasyonla, taret kamera içeren bir güvenlik kamerası sistemi mükemmel bir seçenek olabilir.

4- PTZ Güvenlik Kamerası

PTZ kameraları hareket işlevleri ile çok yönlü kameralardır. Pan-tilt-zoom” kameralar uzaktan yeniden hedeflenebilir. Bir kişiyi veya bir arabayı takip edebilir veya tek bir donanım parçasıyla çok daha kapsamlı bir görüş alanı sağlamak için farklı yönelim için programlanabilirler. Ayrıca yüzleri veya plakaları gerçek zamanlı olarak yakınlaştırabilir ve odaklayabilirler. NVR kameraları olarak son derece kullanışlı kamera türleridir, çünkü site dışı ağ bağlantılarından bile kullanıcıların sisteme bağlanmalarına ve yönetmelerine izin verebilirler.

5- Fisheye Balıkgözü Güvenlik Kamerası

Fisheye balıkgözü kameralar geniş bir görüş alanına konsantre bir görünüm kazandırır. Detayların genel resim kadar önemli olmadığı bir otopark veya depo için ideal kameralardır. Çözünürlükte kaybettiğinizi, özellikle görüş alanınızın kenarlarında yüksek görüntüleme ile telafi edersiniz.

6- Çok Mercekli- Multi Sensör Güvenlik Kamerası

Bir balıkgözü lensinin görüş alanını arıyor ama görüntü bozulmasını istemiyorsanız, çok lensli bir kamera tercih edebilirsiniz. Bu tür panoramik kamera modelleri, 360 derecelik bir görüş alanı yakalamak için birden fazla lens ve resim kanalı kullanır. Kanalları video akışında birleştirmek içinse görüntü işleme yazılımı kullanılır. Çoklu mercekli kameralar, düşük ışık veya kızıl ötesi için daha iyidir. Birkaç kamera aynı noktayı hedefleyebilir ve farklı frekanslardaki örtüşen video akışlarını yakalayabilirsiniz. Ek olarak, herhangi bir lensin hasar görmesi veya tıkanması durumunda, kamera yayın yapmaya devam edecektir.

Open chat